WARSZTATY PROFILAKTYCZNE: „BILET NA ZDROWĄ PODRÓŻ!”

Uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w warsztatach, podczas których wybrali się w podróż statkiem o nazwie „Zdrowa podróż". Zajęcia nawiązywały do podróży, czyli naszego życia.

Uczniowie zostali zaproszeni do zabawy wstępnej, która polegała na dokończeniu zdania i jego uzasadnienia: Chciałbym/chciałabym pojechać do/na ... ponieważ..... , wykonali origami - model papierowego statku, wymieniali czynniki mające wpływ na zdrowe życie człowieka (czynniki dotyczyły zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego). Podczas pracy w grupach omawiali pozytywne cechy wylosowanego elementu statku utrzymując analogię do naszego życia. Obejrzeli film edukacyjny - „Co na pewno szkodzi!" i „Czego potrzebuje mój organizm?".

A wszystko po to, aby uświadomić uczniom, jak wiele jest czynników, które bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie i to my o nich decydujemy. Podczas zajęć prowadząca zwróciła uwagę uczniom, że nie warto eksperymentować z substancjami szkodliwymi, czy używkami, które w młodym wieku hamują rozwój fizyczny i wpływają niekorzystnie na kondycją i pracę mózgu.

Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz