BUDOWANIE WIĘZI Z DZIECKIEM

Drodzy rodzice!

Nie jest tajemnicą, że dobre relacje z dziećmi to więź porozumienia na całe życie. Dzięki temu łatwiej jest współpracować, zrozumieć drugą stronę i troszczyć się o swoje potrzeby. Silna więź emocjonalna z dzieckiem to najważniejszy czynnik chroniący dziecko przed zachowaniami ryzykownymi.

Zbudowanie więzi nie jest proste, wymaga dużego zaangażowania, empatii i czułości ze strony rodzica, ale przynoszą one ogromne korzyści i mogą zaprocentować na całe życie. Wychowanie to przede wszystkim spędzanie wspólnie czasu, słuchanie drugiej strony, rozumienie potrzeb i dobre słowo.

Dlatego też, chciałabym Państwa gorąco zachęcić do budowania więzi z dzieckiem poprzez wspólne z nim zabawy. Proponowane przeze mnie zabawy są banalne, proste; część z nich są Państwu znane, część zaniechane, czy zapomniane; abyście spośród wielu, wybrali te, które Wam najbardziej odpowiadają.

Zabawy pozwolą nawiązać kontakt z dzieckiem, miło spędzić czas, sprawić przyjemność zarówno dziecku, jak i Państwu. Z pewnością przydadzą się każdemu dziecku - poprawią m.in.: koncentrację, sprawność rąk, sprawność ruchową, manualną, ogólną spostrzegawczość, wyobraźnię, kreatywność, nauczą budowania zdań, szacunku dla drugiej osoby.

Spędzanie czasu z dzieckiem poprzez jakiekolwiek działania pokażą, że jest dla Was najważniejsze, że darzycie je bezgraniczna miłością. A to, liczy się dla dziecka najbardziej, bardziej, niż danie dziecku pieniędzy, czy dokonanie zakup kolejnego gadżetu.

Co 2 miesiące, do końca roku szkolnego, na stronie internetowej szkoły (w kąciku pedagoga szkolnego), będę proponowała Państwu 10 prostych, wybranych przeze mnie zabaw, pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem.

Gorąco Państwa zachęcam.

Pedagog szkolny: Iwona Rosiewicz