KONKURSY PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE W RAMACH ZTU

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznych konkursach w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK!". W tym roku kampania przygotowała dla Was 1 konkurs indywidualny oraz 1 konkurs zespołowy. Oto one:

1. KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI - „BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK!"
    • TWOIM ZADANIEM JEST wykonanie pracy, która kojarzy Ci się z hasłem przewodnim. Jak Ty rozumiesz to hasło? Możesz narysować swoich najbliższych, siebie, stworzyć plakat lub napisać tekst o tematyce profilaktycznej, wymyślić fajne hasło etc. A możesz masz zupełnie inny pomysł? Jesteśmy ciekawi Twojej kreatywności.
    • DLA KOGO: uczniowie klas 0 - VIII.
    • TECHNIKA WYKONANIA PRACY: dowolna.
    • FORMAT PRACY:
      praca plastyczna: (arkusz - maksymalnie Ao, przestrzenna - najdłuższy wymiar nie może przekraczać 100 cm),
      praca literacka: forma dowolna; maksymalnie (5400 znaków, czyli 3 strony).
    • Pełny regulamin konkursu znajdziesz w Internecie: www.trzezwyumysl.pl.
    • TERMIN SKŁADANIA PRAC: do 30 czerwca 2024 r.
    • Prace można wysłać:
      na adres: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań,
      na adres e-mail: blizejsiebie@trzezwyumysł.pl lub biuro@gmail.com.
    • Rozstrzygnięcie konkursu: 31 sierpnia 2024 r.
    • 3 Nagrody główne: gry, książki, zestawy muzyczne.
  2. KONKURS EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNY -„GRAM O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ, BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK"
    • WASZE ZADANIE polega na wymyśleniu i wykonaniu gry (planszowej, karcianej lub innej), w której zasady będą odzwierciedlać przedstawione hasło konkursowe. Podczas oceny prac będzie promowane kreatywne, pomysłowe i nieoczywiste podejście do zadanego tematu. Zastanówcie się, w jaki ciekawy stworzyć grę, w którą sami z chęcią byście zagrali np.. z przyjaciółmi.
    • DLA KOGO KONKURS? Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas szkół podstawowych, świetlic środowiskowych, domów kultury etc. Z samorządów biorących udział w kampanii „zachowaj Trzeźwy Umysł" 2023/2024/ Zespoły mogą liczyć maksymalnie 10 osób. Każdy zespół może nadesłać tylko jedną pracę. W ramach jednej klasy (grupy) może powstać kilka oddzielnych zespołów.
    • TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA PRAC: na Wasze prace czekamy do 30 listopada 2024 r. W treści dołączonej do przesyłki nie zapomnijcie o podaniu:
      Nazwy grup/zespołu klasowego,
      Nazwy gminy/miasta, w której się Wasza szkoła/placówka,
      Nazwy i adresu placówki, w której wykonano pracę (np. szkoła, dom kultury...),
      Imion i nazwisk autorów i opiekuna prowadzącego (jeśli ktoś z dorosłych Wam pomagał) oraz zgody na uczestnictwo w konkursie).
    • Prace można wysłać:
      na adres e-mail:
      zdjecie@trzezwyumysl.pl.
    • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU: nastąpi do 31 grudnia 2024 r.
    • NAGRODY: przenośny projektor multimedialny dla klasy/grupy oraz nagrody rzeczowe dla uczniów. Regulamin dostępny jest na stronie: www.trzeźwyumysl.pl lub siedzibie organizatora. Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na stronie: www.trzezwyumysl.pl.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.